Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Klientowi, który zamawia przesyłkę kurierską, zależy na tym, by dotarła ona do odbiorcy szybko, a jednocześnie, by cena tej usługi była korzystna. Firmy kurierskie, w celu pozyskania klientów wręcz ścigają się ze sobą w oferowaniu coraz to lepszych usług i opcji dodatkowych. Jedną z tnich jest ubezpieczenie przesyłki od uszkodzenia lub zagubienia.

Co daje ubezpieczenie przesyłki?

Ubezpieczenie przesyłki jest dodatkowo płatną usługą, jaką oferują wszystkie firmy kurierskie. Wartość ubezpieczenia jest zależna od wartości paczki, natomiast koszt dodatkowego ubezpieczenia to zaledwie kilka złotych. Niekiedy też kurierzy do pewnej wartości paczki oferują ubezpieczenie gratis. W regulaminie każdej z firm kurierskich znajdują się szczególne informacje dotyczące maksymalnej wartości przewożonych przedmiotów oraz opłaty za ubezpieczenie. Finansowa odpowiedzialność za przesyłkę, jaka spoczywa na przewoźniku również jest określona w regulaminie świadczenia usług, a podstawą do jej wyliczenia bywa często wartość deklarowana przesyłki. Podanie wartości ubezpieczenia otwiera Klientowi drogę do roszczenia o wskazaną kwotę w drodze reklamacji. Dlatego szczególnie w przypadku przedmiotów droższych wykupienie dodatkowego ubezpieczenia jest bardziej polecane.

Nadawca ma możliwość ubezpieczenia zarówno przesyłki standardowej, jak i paletowej. Ubezpieczenie obejmuje zaginięcie paczki, jej uszkodzenie lub częściowy ubytek. Wartość przesyłki zawsze określa Nadawca.

Jak ubezpieczyć przesyłkę kurierską?

Ubezpieczenie dla przesyłki zamawia się w momencie wypełniania formularza nadania paczki. W formularzu podajemy deklarowaną wartość przedmiotów wchodzących w skład przesyłki.