Jak wysłać kurierem zabawki?

Zabawki są jednymi z najczęściej przewożonych przedmiotów. Szybko nudzą się dzieciom i niestety trzeba ciągle kupować nowe. Jeśli sprzedajesz zabawki po dziecku, kupujesz tanio na portalu ogłoszeniowym czy wysyłasz prezent dla chrześniaka albo siostrzeńca, to musisz wiedzieć, jak tanio zorganizować transport zabawek. Niektóre z zabawek są delikatne i wymagają dużej ostrożności, bo nawet małe uszkodzenie całkowicie dyskwalifikuje je z użytku.

Jeśli zabawki mają być prezentem, to chcesz, żeby dotarły do Odbiorcy bez najmniejszego nawet uszczerbku. Ubrudzona maskotka albo połamana karuzela mogłyby spowodować nie tylko płacz dziecka, ale też Twoją frustrację. Tak więc zanim wyślesz zabawki, dokładnie je zapakuj i zabezpiecz.

Jak przygotować zabawki do wysyłki?

Przede wszystkim przygotuj sztywny i niezniszczony karton – najlepiej z karbowanym wypełnieniem. Jeśli zabawki są w oryginalnych opakowaniach, wystarczy spakować pudełka do kartonu, wypełnić wolną przestrzeń gazetami lub folią i dokładnie zakleić karton. Jeżeli nie masz oryginalnych opakowań, każdą zabawkę owiń folią bąbelkową i zaklej, a następnie spakuj w karton i dokończ pakowanie, wypełniając karton i zaklejając. Między zabawkami możesz zastosować przekładki z kartonu albo styropianu.

Większe zabawki składające się z kilku czy kilkunastu elementów możesz rozkręcić i każdą część owinąć osobno. Wtedy paczka będzie miała mniejsze wymiary i bardziej regularne kształty, a to pozwoli uniknąć dopłat. Rozkręcić możesz rowerek, jeździk, zjeżdżalnię i tym podobne, ale pamiętaj spakować śrubki i wszystkie łączenia w osobny woreczek.

Jeśli zabawki są szczególnie delikatne, na przesyłce możesz umieścić jeszcze naklejkę „Ostrożnie” i zaznaczyć usługę „paczka niestandardowa”. Usługa paczki niestandardowej wymaga dopłaty, ale gwarantuje ręczne sortowanie i większą uwagę ze strony kuriera.

Jeżeli zabawki są cenne, warto pamiętać o zadeklarowaniu wartości przesyłki, która podlega ubezpieczeniu.

Ważne: Jeśli zabawki działają na baterie, wyjmij te baterie i spakuj je osobno w bardzo dokładny sposób i tak, by nie miały kontaktu z metalowymi przedmiotami.

Po zapakowaniu paczki wystarczy już tylko zamówić kuriera. Zrobisz to łatwo z pomocą serwisu www.furgonetka.pl. Możesz sprawdzić, ile kosztuje wysłanie zabawek kurierem i tanio nadać paczkę u jednej z 10 firm kurierskich.