Jak wysłać kurierem wózek dziecięcy?

Sprzedaż wózka dziecięcego przez internet albo zakup nowego, kiedy sklep nie gwarantuje dostawy, zdarza się bardzo często. Czasami też oddajemy wózek komuś z rodziny albo znajomemu, ale ta osoba mieszka daleko i nie można dostarczyć wózka osobiście. W tych i podobnych sytuacjach transport wózka dziecięcego można wykonać kurierem i będzie to najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę kształt i rozmiary wózka.

Przygotowanie wózka dziecięcego do wysyłki

Wózek przed spakowaniem należy dokładnie umyć – usunąć piasek i błoto oraz wysuszyć. Następnie należy zdjąć lub odkręcić delikatne elementy, które mogłyby się uszkodzić oraz złożyć wózek, by zajął jak najmniej miejsca. Odkręcone lub wyjęte części pakujemy w osobny kartonik albo folię i dokładnie zaklejamy. Złożony wózek należy spakować do kartonu o regularnym kształcie albo owinąć stretchem.

Jeśli wybierasz opakowanie kartonowe, zwróć uwagę, czy karton jest w dobrym stanie – nie może być dziurawy ani przemoczony. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij folią, gazetami, gąbką albo wypełniaczem ze styropianu, a później dokładnie zaklej karton. Postaraj się w miarę możliwości wybrać pudełko o jak najbardziej regularnym kształcie, bo dzięki temu unikniesz dopłaty za przesyłkę niestandardową.

Jeżeli nie dysponujesz odpowiednim kartonem, owiń wózek tekturą a później kilka albo nawet kilkanaście razy folią stretch. Sama folia nie wystarczy, bo jest zbyt miękka i to nie ochroni delikatnych części wózka. Musisz się jednak liczyć z tym, że przy pakowaniu w folię cena wysyłki wózka dziecięcego kurierem może być wyższa, niż w przypadku opakowania z tektury, bo folia może łatwiej ulec uszkodzeniu w czasie sortowania lub przewozu.

Ile kosztuje wysłanie wózka dziecięcego kurierem?

Koszt przesyłki kurierskiej wózka dla dzieci może być różny, w zależności od wybranego kuriera oraz wagi i wymiarów wózka.

Jeśli zastanawiasz się jak tanio wysłać wózek dziecięcy kurierem, to sprawdź koszt wysyłki za pośrednictwem brokera kurierskiego www.furgonetka.pl. Na stronie serwisu Furgonetka.pl znajdziesz dokładne cenniki wysyłek w różnych firmach kurierskich. Zapoznaj się z nimi, a później wyślij wózek dziecięcy kurierem i o nic się nie martw.