Jak wysłać kurierem telewizor?

W końcu wymieniasz swoją starą plazmę na nowy telewizor 4K? A może kupujesz TV od kogoś z drugiego końca Polski i musisz sobie zorganizować transport telewizora? Ten sprzęt ma tak duże gabaryty i jest przy tym tak delikatny, że najlepiej wysłać go kurierem. Zobacz, ile kosztuje wysłanie telewizora kurierem i jak przygotować TV do wysyłki.

Na bezpieczeństwo przesyłki wpływa nie tylko jakość usług oferowana przez daną firmę kurierską, ale też w głównej mierze sposób pakowania przesyłki. W telewizorze najbardziej problematycznym elementem jest matryca, bo łatwo ją stłuc i sprzęt nadaje się wtedy albo do naprawy, albo na złom. To Nadawca jest odpowiedzialny za poprawne pakowanie przesyłki i to na nim spoczywa odpowiedzialność, żeby właściwie zabezpieczyć sprzęt. Jeśli tego nie zrobi, firma kurierska może nie uznać reklamacji wniesionej po zniszczeniu paczki.

Firmy kurierskie wymagają zwykle, by sprzęty AGD i RTV były umieszczane na paletach w standardzie EURO, o wymiarach 120 cm x 80 cm, ale telewizory o wadze do 30 kg można przesłać też przesyłką paczkową z zastrzeżeniem wykupienia dla niej usługi dodatkowej, jaką jest „przesyłka niestandardowa”. Taka przesyłka jest sortowana ręcznie i ostrożniej traktowana przez kuriera – nie ustawia się na niej innych paczek i umieszcza zgodnie z oznaczeniami „Góra-dół”. Zanim jednak złożysz zamówienie upewnij się, jakie są zasady przyjmowania do transportu telewizorów w wybranej firmie kurierskiej.

Jak przygotować telewizor do wysyłki?

Po odłączeniu telewizora od gniazdka trzeba wypiąć z niego kable lub nośniki (np. pendrive) i wszystkie te dodatkowe elementy (łącznie z pilotem i ewentualną anteną), spakować osobno. Każdy element owijamy folią bąbelkową, zaklejamy i ewentualnie wkładamy do osobnych pudełek albo składamy razem i owijamy folią.

Telewizor najlepiej przewozić w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć styropianowymi narożnikami. Jeśli masz oryginalne opakowanie wraz z wypełnieniem ze styropianu, to wystarczy umieścić w nim telewizor, obłożyć tymi styropianowymi zabezpieczeniami, a później owinąć folią i zakleić.

Jeśli nie masz oryginalnego kartonu, zaopatrz się w pudełko o rozmiarach podobnych do telewizora, owiń urządzenie folią bąbelkową, włóż do kartonu i wypełnij dokładnie wolne przestrzenie folią albo gazetami, a następnie owiń karton folią i zaklej taśmą.

Telewizor powinien być przewożony w pozycji pionowej, więc nie zapomnij oznaczyć paczki naklejką „Góra-dół”. Z uwagi na matrycę warto też oznaczyć paczkę naklejką „Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”.

Oczywiście są to ogólne wytyczne, a szczegółowe informacje dotyczące sposobu wysyłki u danego kuriera oraz cennik nadań znajdziesz na stronie www.furgonetka.pl. Jeśli chcesz wiedzieć, jak najtaniej wysłać telewizor kurierem, to sprawdź ceny usług, pamiętając o zaznaczeniu „przesyłki niestandardowej” i ewentualnego „ubezpieczenia” albo „przesyłki paletowej”, a później wybierz najkorzystniejszą ofertę. W serwisie Furgonetka.pl kuriera zamówisz w kilka minut i z odbiorem telewizora prosto z domu – szybko, wygodnie i tanio.