Jak nadać przesyłkę w paczkomacie Inpost?

Popularność paczkomatów coraz bardziej rośnie. Obecnie są one jednymi z najpopularniejszych narzędzi pomocnych w wysyłce towaru. Popularność ta wynika z faktu, że niski koszt paczkomatów jest połączony z ich wygodą, możliwością nadania przesyłki w każdym momencie i brakiem konieczności czekania na kuriera. Niestety nadal dla wielu osób nadawanie przesyłek przez paczkomaty może być dość trudne, więc warto przeczytać, jak nadać paczkę w paczkomacie.

Zanim nadasz paczkę w paczkomacie

Przekonanie, że nadanie paczki zaczyna się i kończy przy paczkomacie, nie jest zgodne z prawdą. Zanim umieścimy paczkę w paczkomacie, należy złożyć zlecenie na jej wysyłkę i wygenerować list przewozowy. Rejestracji zlecenia można dokonać na stronie www.furgonetka.pl.

Poprawne złożenie zlecenia wymaga podania kilku niezbędnych informacji: danych Nadawcy, danych Odbiorcy, wymiarów i wagi przesyłki oraz informacji o jej zawartości. W przypadku wyboru paczkomatu konieczne jest też zaznaczenie opcji nadania w punkcie i odbioru przez odbiorcę w punkcie. Następnie należy wydrukować etykiety z danymi przewozowymi.

Paczka, którą wysyłamy paczkomatem, powinna być właściwie zabezpieczona przed uszkodzeniem. Wysyłane towary najlepiej pakować w kartony, dlatego że amortyzują wstrząsy i tym samym minimalizują ryzyko uszkodzenia zawartości. Karton musi być też oczywiście dokładnie zaklejony taśmą, a na opakowaniu powinna się znaleźć wydrukowana wcześniej etykieta.

Jak wysłać paczkę paczkomatem?

Nadanie paczki w paczkomacie jest bardzo proste. Na ekranie dotykowym należy kliknąć „Nadaj przesyłkę” i wybrać opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. W kolejnym kroku należy zeskanować kod kreskowy z etykiety (skanowanie odbywa się przy użyciu świecącego na czerwono skanera).

Dzięki skanowaniu paczkomat zyskuje informacje dotyczącą gabarytów paczki i otwarta zostaje specjalna skrytka, do której zmieści się nasza paczka. W paczkomatach niewyposażonych w skaner, należy wprowadzić kod nadania, który znajduje się na wydrukowanej etykiecie adresowej. Przesyłkę należy włożyć do tej skrytki i zatrzasnąć ją. Następnie na ekranie należy kliknąć opcję „Drukuj potwierdzenie” i to wszystko – paczka została nadana.

Paczkomaty InPostu to tanie, wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Już dziś możesz nadać przesyłkę paczkomatem na stronie Furgonetka.pl i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nadawaj, kiedy chcesz – dowolnego dnia i o dowolnej godzinie, a to wszystko za naprawdę niewielkie pieniądze.