Jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej?

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Jaki jest czas dostarczenia przesyłki krajowej?” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia.

Transport przesyłek krajowych realizowany jest do 2 dni roboczych po przekazaniu przesyłki kurierowi, ale zazwyczaj doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego.
Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane.

Śledząc swoją przesyłkę oczekuj na status świadczący o wydaniu jej do doręczenia, co będzie oznaczało, że kurier tego dnia podejmie próbę dostawy.

 

Przykład:
1. Przesyłka krajowa nadana we wtorek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w środę lub maksymalnie w czwartek (czyli drugiego dnia roboczego).
2. Przesyłka krajowa nadana w piątek zazwyczaj jest wydana do doręczenia w przyszłym tygodniu w poniedziałek lub maksymalnie we wtorek (czyli drugiego dnia roboczego, nie licząc soboty i niedzieli).

 

Wyjątek stanowi:

  • Poczta Polska – dla przesyłek standardowych nadanych w placówce do godziny 15:00 doręczenie możliwe do 3 dni roboczych (po 15:00 do 4 dni roboczych), dla przesyłek niestandardowych nadanych w placówce do 15:00 doręczenie możliwe do 4 dni roboczych (po 15:00 do 5 dni roboczych).
  • Inpost Kurier – pomimo tego, że dostawa zazwyczaj następuje w kolejnym dniu roboczym, za gwarantowany termin doręczenia przewoźnik przyjmuje 14 dni roboczych.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]